olej żywokostowy z gojnikiem

Olej żywokostowy z gojnikiem, czyli remedium na ból i stany zapalne!

13 października, 2020 0 Przez admin

Olej żywokostowy z gojnikiem to kompozycja dwóch bardzo cennych, wykorzystywanych od wieków w medycynie naturalnej składników: korzenia żywokostu oraz ziela gojnika, macerowanych w oleju rzepakowym (który cechuje się trwałością). W związku z tym olej ten działa wielopłaszczyznowo – przynosi znaczną ulgę  w wielu schorzeniach, a swoje właściwości lecznicze zachowuje przez długi czas. 

Żywokost lekarski  (Symphytum officinale) od wieków stosowany jest jako lek na różnego rodzaju choroby związane z tkanką kostną. Ze względu na swoje właściwości jest jedną z najcenniejszych roślin wykorzystywanych w ziołolecznictwie. Gojnik wspomaga działanie żywokostu. Znajdował zastosowanie przy stłuczeniach, urazach oraz bólach stawów. Niegdyś korzystali z niego żołnierze – w celu szybszej regeneracji i na gojenie ran.

Olej żywokostowy z gojnikiem – zastosowanie

Żywokost lekarski od wieków znany jako panaceum na problemy z kośćmi. Jest skuteczny w leczeniu chorób kręgosłupa, kolan i stawu biodrowego. Pomocny w przypadku stłuczeń, zwichnięć oraz złamań, a wręcz niezastąpiony w stanach zapalnych ścięgien oraz zakrzepowym zapaleniu żył. Rozgrzewa, a zawarte w nim związki czynne penetrują głęboko i przynoszą ulgę w bólach reumatycznych i rwie kulszowej. Żywokost zawiera garbniki, polifenole, substancje śluzowe oraz hormony roślinne- auksyny, które leczą rany i łatwo tworzą nową tkankę. Znajdująca się w nim alantoina pobudza tkanki do regeneracji i działa przeciwzapalnie. Korzeń zasobny jest w wapń, żelazo, fosfor, mangan, kobalt, witaminę B1, B2, B12, C i P. Żywokost znalazł zastosowanie również przy odmrożeniach, oparzeniach, naciągnięciach mięśni czy owrzodzeniach żylakowych nóg.

Olej żywokostowy z gojnikiem doskonale sprawdzi się również jako kosmetyk. Żywokost nawilża, regeneruje i odżywiają skórę. Usuwa cienie pod oczami. Zmniejsza rogowacenie naskórka. Zwiększa elastyczność skóry. Poza tym działa przeciwzmarszczkowo, redukuje przebarwienia, a dzięki zawartości alantoiny regeneruje i napina skórę. Natomiast ziele gojnika działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwrodnikowo i przeciwwrzodowo.

Sposób użycia:

Olej przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Olej wsmarować lub wklepywać w chore części ciała 2-3 razy dziennie.

 

Preparat medycyny naturalnej Olej żywokostowy z gojnikiem 100ml – GDZIE KUPIĆ? SPRAWDŹ (klik)olej żywokostowy z gojnikiem

 

Skład:

70% olej żywokostowy, 30% olej z gojnika, alantoina (aż do 4,7%), klej roślinny (ok. 29 %), kwasy fenolowe (kwas rozmarynowy), alkaloidy pochodne pirolizy dyny (0,02 do 0,07%), garbniki, witaminy C, K, B1, B2, B6, A, E, P naturalnego pochodzenia, kwas foliowy, flawony, flawonoidy naturalnego pochodzenia.